Takie, między innymi, życzenia skierowaliśmy do opuszczających naszą szkołę absolwentów. Uroczystość pożegnalna odbyła się 27 maja 2013 r. i była okazją do podsumowania oraz nagrodzenia ich żmudnej trzyletniej pracy. Za najlepsze wyniki w nauce (śr. pow. 4,75) 12 absolwentów uhonorowanych zostało statuetką Laur Kopernika i złożyło wpis do księgi pamiątkowej.  Ponadto, dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele poszczególnych przedmiotów nagrodzili łącznie 51 uczniów w 11 kategoriach m.in. za pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego, wrażliwość artystyczną i twórczy udział w wieczorku poetyckim i spektaklach teatralnych, oprawę wokalno – muzyczną Dni Języków Obcych, osiągnięcia sportowe, czy reprezentowanie szkoły w składzie pocztu sztandarowego. 
Nie zabrakło też ciepłych słów skierowanych przez Starostę Grajewskiego Pana Jarosława Augustowskiego oraz Przewodniczącą Szkolnej Rady Rodziców Panią Urszulę Mazurek do wszystkich nauczycieli w podziękowaniu za poświęcenie i staranne kreowanie w młodych ludziach postawy człowieka odpowiedzialnego i świadomego.
Tradycją naszego liceum stało się nagradzanie Laurem Kopernika osób, które w szczególny sposób wspierają działalność tej placówki. W tym roku Laur Kopernika w kategorii „ Przyjaciel Szkoły” otrzymali: Pan Bogdan Dyjuk – dyrektor Augustowskiego Centrum Edukacji, Pani Joanna Michałowska – wicedyrektor Augustowskiego Centrum Edukacji, Pani Bożenna Zakrzewska – kierownik Powiatowego Urzędu Pracy, Pan Waldemar Remfeld – członek Zarządu Rady Powiatu Grajewskiego, Pan Krzysztof Waszkiewicz – wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Grajewie, Pan dr  Tomasz Dudziński – dyrektor Grajewskiej Izby Historycznej.
Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze, przy dźwiękach refleksyjnej muzyki przeplatanej poezją. Niewątpliwym zaskoczeniem dla wszystkich zgromadzonych był występ solistek z klasy III c, które specjalnie na tę okazję przygotowały własne aranżacje znanych utworów muzycznych. Co więcej, z łezką w oku obejrzeliśmy przepięknie odtańczonego walca, którego odchodzący wychowankowie, wraz z bukietem kwiatów i podziękowaniami, zadedykowali swoim nauczycielom.
O przygotowanie tegorocznej uroczystości zadbały panie Anna Opara – wychowawczyni klasy III c i Ewa Krajwska -  wychowawczyni klasy IIe.
JSN Teki template designed by JoomlaShine.com