Wizyta Księdza Biskupa Tadeusza Bronakowskiego
     W środę 13 listopada 2013 r. naszą szkołę odwiedził niecodzienny gość. Tego dnia z wizytą duszpasterską przybył do nas ks. bp. Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy łomżyński. Spotkania w szkołach położonych na terenie Parafii Trójcy Przenajświętszej w Grajewie były jakby dopełnieniem wiosennej wizytacji parafii.

      Ksiądz biskup spotkał się ze społecznością naszej szkoły w sali gimnastycznej. Pan dyrektor Grzegorz Curyło powitał zacnego gościa i towarzyszących mu kapłanów. Następnie wszyscy obejrzeli przejmujący spektakl „Mam biało-czerwone serce” przygotowany z okazji Święta Niepodległości przez grupę uczniów pod kierunkiem pani Barbary Aleksandrowicz i Anny Łaguny.
      W swoim przemówieniu ksiądz biskuppodziękował za powitanie i wspaniałą inscenizację, wyraził również wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły za ich trud i poświęcenie, jakie wkładają w kształtowanie młodego pokolenia. Uczniów zachęcił, by wykorzystując swoje talenty poszukiwali mądrości i prawdy.
      Na zakończenie odmówiliśmy wspólnie modlitwę, po której ks. biskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Uczniowie wręczając kwiaty podziękowali księdzu biskupowi za obecność, dobre słowa, ale przede wszystkim za stałą troskę i zainteresowanie sprawami szkoły – uczniów i nauczycieli - w naszej diecezji.
      Po zakończeniu oficjalnej części wizyty, ks. biskup spotkał się z dyrekcją i pracownikami szkoły w jednej z sal lekcyjnych na małym poczęstunku i rozmowie o nadziejach i problemach współczesnego szkolnictwa.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com