sprawnibraz1

W dniach 10 – 13 czerwca br. w Zegrzu koło Warszawy odbył się XXXVII Finał Centralny Zawodów Sportowo-Obronnych "Sprawni jak żołnierze". W rozgrywkach uczestniczyli mistrzowie poszczególnych województw w kategorii chłopców i dziewcząt.  Zawody zorganizowane zostały pod patronatem Ministra Obrony Narodowej. Celem zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o wspóczesnych siłach zbrojnych, zagadnień zwiazanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej.

     Mistrzami Podlasia w kategorii byli chłopcy z Zespołu Szkół Mechanicznych w Łomży, którzy przygotowywali się do zawodów i starowali pod opieką Pana Roberta Karwowskiego. W rywalizacji na szczeblu centralnym zajęli dobre V miejsce.
     Wojewdztwo Podlaskie w kategorii dziewcząt reprezentowała ponownie drużyna z Zespołu Szkół Nr 1 w Grajewie w składzie: Aleksandra Krukowska, Olga Sekścińska i Natalia Zabielska. Opiekunem zespołu był Pan Edward Doleziński, któremu w przygotowaniu dziewcząt do zawodów pomagali: Tomasz Kindeusz (tor sprawnościowy) i Paweł Janukiewicz (bieg na orientację).
     Dziewczęta z grajewskiego liceum, które przed tygodniem wygrały zawody wojewódzkie, w bardzo silnie obsadzonej licealiadzie ogólnopolskiej po doskonałych występach w poszczególnych konkurencjach zajęy III miejsce i zdobyły brązowe medale. 
 
     Serdecznie gratulujemy zawodniczkom oraz ich trenerom!
sprawnibraz2
JSN Teki template designed by JoomlaShine.com