Minione tygodnie były bardzo pracowite dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Grajewie uczestniczących w projekcie ‘Move your body and mind - healthy lifestyle for adolescents’ (‘Rusz umysł ciało – zdrowy tryb życia wśród nastolatków’) w ramach programu Erasmus +. Musieliśmy bowiem przygotować autorskie scenariusze zajęć adekwatne do wybranej grupy wiekowej na temat wartości energetycznej spożywanego przez nas jedzenia. Kolejnym etapem przygotowań była prezentacja pomysłów przed rówieśnikami i opiekunami projektu. Następnie przedstawiciele zespołu w postaci dwuosobowych grup udali się do wybranych placówek oświatowych w Grajewie, aby zwrócić się do Dyrekcji z prośbą o możliwość przeprowadzenia zajęć. Pomysł został zaaprobowany i ciepło przyjęty. Spotkaliśmy się z dziećmi z : Przedszkola Miejskiego nr 1 , Przedszkola Miejskiego nr 2, Przedszkola Miejskiego nr 6 , oddziału przedszkolnego przy ZSM nr 1, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie.

Spotkania miały na celu promowanie zdrowego trybu życia wśród naszych małych przyjaciół. Szczególnie zależało nam na poszerzeniu wiedzy na temat zdrowego odżywania i konieczności ruchu. Każdy z nas przeprowadził zajęcia, którym przyświecało hasło „Rusz umysł i ciało” oraz odżywiaj się zdrowo.

Spotkania prowadzone były metodami aktywizującymi – oparte na wspólnym działaniu przy dużym zaangażowaniu dzieci w proces twórczy. Prowadzący byli zaskoczeni bystrością i dużą wiedzą dzieci na temat zdrowego trybu życia. Z ogromną satysfakcją poprowadzili zajęcia łącząc różne formy aktywności – od ruchowej po umysłową, wprowadzając przy tym również słownictwo w języku angielskim. Mamy nadzieję, że działania przyniosą zamierzony efekt.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom placówek za ciepłe przyjęcie. Spotkania dały nam wiele satysfakcji. Mamy nadzieję, iż nasza współpraca nie zakończy się na tym etapie.

 

Kamila Kiełczewska

 

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com