walentynki

Bóg się rodzi, moc truchleje! W naszej szkole, w klimacie przedświątecznym 18 –tego grudnia 2014 roku przedstawiliśmy staropolskim zwyczajem dla Grona nauczycielskiego, Pracowników szkoły, zaproszonych gości:  Jasełka. Następnego dnia  zagraliśmy jeszcze raz dla uczniów. Szczególną „atrakcją” była żywa owca, która wyczuwała klimat przedstawienia i w odpowiednich momentach uatrakcyjniała grę aktorską swoim „beczeniem” ?. Dostrzegaliśmy też zaangażowanie aktorów – wcielili się w swoje role z ogromnym zaangażowaniem. W naszej szkole gościliśmy  20 stycznia 2015 roku Jego Ekscelencję Ks. bp Janusza Bronakowskiego i nauczycieli z Grajewa oraz okolicznych miejscowości.   Dla naszych Gości jeszcze raz wystawiliśmy bożonarodzeniowe przedstawienie.

15 października 2014 r. w budynku Zespołu Szkół Nr 1 w Grajewie odbyła się powiatowa uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Organizatorami imprezy byli Starosta Grajewski oraz Zespół Szkół Nr 1 w Grajewie. Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów tej szkoły.

Wizyta Księdza Biskupa Tadeusza Bronakowskiego
     W środę 13 listopada 2013 r. naszą szkołę odwiedził niecodzienny gość. Tego dnia z wizytą duszpasterską przybył do nas ks. bp. Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy łomżyński. Spotkania w szkołach położonych na terenie Parafii Trójcy Przenajświętszej w Grajewie były jakby dopełnieniem wiosennej wizytacji parafii.

      Ksiądz biskup spotkał się ze społecznością naszej szkoły w sali gimnastycznej. Pan dyrektor Grzegorz Curyło powitał zacnego gościa i towarzyszących mu kapłanów. Następnie wszyscy obejrzeli przejmujący spektakl „Mam biało-czerwone serce” przygotowany z okazji Święta Niepodległości przez grupę uczniów pod kierunkiem pani Barbary Aleksandrowicz i Anny Łaguny.
      W swoim przemówieniu ksiądz biskuppodziękował za powitanie i wspaniałą inscenizację, wyraził również wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły za ich trud i poświęcenie, jakie wkładają w kształtowanie młodego pokolenia. Uczniów zachęcił, by wykorzystując swoje talenty poszukiwali mądrości i prawdy.
      Na zakończenie odmówiliśmy wspólnie modlitwę, po której ks. biskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Uczniowie wręczając kwiaty podziękowali księdzu biskupowi za obecność, dobre słowa, ale przede wszystkim za stałą troskę i zainteresowanie sprawami szkoły – uczniów i nauczycieli - w naszej diecezji.
      Po zakończeniu oficjalnej części wizyty, ks. biskup spotkał się z dyrekcją i pracownikami szkoły w jednej z sal lekcyjnych na małym poczęstunku i rozmowie o nadziejach i problemach współczesnego szkolnictwa.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com