pp

 

SIGG 2017

226 lat temu uchwalona została Konstytucja 3 Maja. Była to pierwsza tego typu ustawa zasadnicza w Europie. Pomimo tego, że jej powstanie datuje się na czasy panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego, nie została zapomniana. Dzień jej uchwalenia jest w Polsce świętem narodowym. W ramach uczczenia tej wyjątkowej rocznicy, w naszej szkole odbędzie się KONKURS WIEDZY O KONSTYTUCJI 3 MAJA. Każdy uczeń będzie miał możliwość wypełnienia testu online w sali informatycznej. Pierwszoklasiści zmierzą się z testem w dniach 26, 27 kwietnia i 9 maja  na lekcjach informatyki. Pozostałych uczniów zapraszamy do wzięcia udziału  w dniu 9 maja na długiej przerwie. Osoby z najlepszymi wynikami będą nagrodzone. Wszystkich uczniów serdecznie zapraszamy!

ORGANIZATORZY

Mirosław Śleszyński

Radosław Mazurek

Karolina Łapszys, klasa 1A

3maja

          Egzamin w tym zakresie zdały uczennice klasy IC – Julia Styczyńska i Patrycja Chilińska – uczestniczki eliminacji miejskich 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Julia zdobyła II miejsce i będzie reprezentowała nasz powiat i nasze liceum podczas eliminacji wojewódzkich 28 kwietnia 2017 roku w Białymstoku. Patrycja została wyróżniona w konkursie za nienaganną dykcję.

 

          Z całego serca gratuluję moim Zdolnym Recytatorkom i jednocześnie dziękuję Im za piękną intelektualną przygodę. A Julii życzę powodzenia.

Emilia Świderska

 

 

W piątek 16 grudnia 2016 r. odbył się pierwszy etap IV Podlaskiego Konkursu Chemicznego. Do finału, który odbędzie się w tę sobotę 18 lutego 2017 r. w Instytucie Chemii na Uniwersytecie w Białymstoku, dostali się: Adrian Kołakowski, Kamil Mielnik i Katarzyna Milcarz z wynikiem 95%.

Gratulujemy i życzymy sukcesu
nauczyciel chemii Bożena Paliwoda.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com