W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wyrazili chęć udziału w Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS organizowanej przez Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny w Białymstoku.

Eliminacje szkolne odbyły się 02.04.2014r.Wzięło w nich udział dwudziestu pięciu uczniów klas drugich. Do następnego etapu zakwalifikowali się: Magda Mierzejewska ( II a),Magda Konopka ( II b), Kamil Grzybowski ( II c), Paulina Falkowska ( II c ) i Przemek Żubowicz ( II e). Etap powiatowy olimpiady odbył się 15.04.14 roku w budynku Starostwa Powiatowego w Grajewie. Został on uwięczony sukcesem uczniów naszej szkoły.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Przemek Żubowicz, Kamil Grzybowski i Magda Mierzejewska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ORGANIZATORZY

olimpiada

Hubert Jaszewski  laureatem  Podlaskiego Konkursu  Chemicznego
 
5 kwietnia  2014 w budynku Instytutu Chemii Uniwersytetu w Białymstoku finał Podlaskiego Konkursu Chemicznego. Wśród 61 startujących, 10 osob otrzymało tytuł laureata, wśród nich jest Hubert Jaszewski z klasy IIIc, który uzyskał
Serdecznie gratuluję.
Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS 2014

 h (2)

15 maja 2014r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbył się finał Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV / AIDS.
 Celem olimpiady było poszerzenie wiedzy młodzieży na temat budowy, pochodzenia i biologii wirusa HIV, dróg zakażenia, zapobiegania AIDS oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV.  Ponadto uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące praw człowieka w kontekście HIV i AIDS, a także organizacji i instytucji zajmujących się tą problematyką.
Do olimpiady przystąpiło 42 uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego wyłonionych z 1500 uczniów.
Powiat grajewski reprezentowali uczniowie klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika: Magda Mierzejewska, Kamil Grzybowski  i Przemysław Łubowicz.
 Miło nam poinformować, że uczennica klasy II a Magda Mierzejwska   zajęa II miejsce i uzyskała tym samym tytuł LAUREATA. 
Gratulujemy serdecznie sukcesu.
 

sprawnibraz1

W dniach 10 – 13 czerwca br. w Zegrzu koło Warszawy odbył się XXXVII Finał Centralny Zawodów Sportowo-Obronnych "Sprawni jak żołnierze". W rozgrywkach uczestniczyli mistrzowie poszczególnych województw w kategorii chłopców i dziewcząt.  Zawody zorganizowane zostały pod patronatem Ministra Obrony Narodowej. Celem zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o wspóczesnych siłach zbrojnych, zagadnień zwiazanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej.

     Mistrzami Podlasia w kategorii byli chłopcy z Zespołu Szkół Mechanicznych w Łomży, którzy przygotowywali się do zawodów i starowali pod opieką Pana Roberta Karwowskiego. W rywalizacji na szczeblu centralnym zajęli dobre V miejsce.
     Wojewdztwo Podlaskie w kategorii dziewcząt reprezentowała ponownie drużyna z Zespołu Szkół Nr 1 w Grajewie w składzie: Aleksandra Krukowska, Olga Sekścińska i Natalia Zabielska. Opiekunem zespołu był Pan Edward Doleziński, któremu w przygotowaniu dziewcząt do zawodów pomagali: Tomasz Kindeusz (tor sprawnościowy) i Paweł Janukiewicz (bieg na orientację).
     Dziewczęta z grajewskiego liceum, które przed tygodniem wygrały zawody wojewódzkie, w bardzo silnie obsadzonej licealiadzie ogólnopolskiej po doskonałych występach w poszczególnych konkurencjach zajęy III miejsce i zdobyły brązowe medale. 
 
     Serdecznie gratulujemy zawodniczkom oraz ich trenerom!
sprawnibraz2

sprawni

Kolejny sukces LO

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com